Ludzie Gościńca w XVII i XVIII w.

32,00 zł

Wydawca: Replika
Autor: Bohdan Baranowski
Rok wydania: 2021
Format: 15 x 20cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 352
ISBN: 978-83-66989-02-03

Zastanawiasz się, jak wyglądało życie marginesu społecznego blisko 300 lat temu? Jakich metod używali do przetrwania i jak wymykali się prawu? "Ludzie gościńca w XVII i XVIII wieku. Wierzenia i zwyczaje" odkryje przed Tobą niezwykłe i niepokojące historie.

Ilość

Świat zawsze pełen był osób żyjących poza prawem. Wypchnięci poza margines społeczeństwa, walczyli o swój byt według własnych zasad. Niekiedy mieli kodeks, którym się posługiwali. Innym razem nie kierowali się żadnymi normami. Najważniejsze było przetrwanie. Najwięcej rozbójników, złodziei, prostytutek, kuglarzy, żebraków i oszustów żyło w XVII i XVIII wieku. To właśnie na tym okresie skupia się książka "Ludzie gościńca...".
Każda z opisanych historii oparta jest na autentycznych wydarzeniach, znanych z akt sądów miejskich. Dzięki temu można ujrzeć pełny obraz życia w tamtych czasach. W książce nie zabrakło również mniejszości narodowych, których los nie należał do najprzyjemniejszych. Akcja publikacji rozgrywa się na gościńcach, ulicach, w tawernach, domach uciechy, gospodach, karczmach i zajazdach.
Bohdan Baranowski ukazuje czytelnikowi niepokojące i wyjątkowo prawdziwe historie ludzi wypchniętych ze społeczeństwa. Opowiada o trudach ich życia, realiach tamtych czasów, a także wierzeniach i zwyczajach, które w sobie wykształcili. Wśród książek Bohdana Baranowskiego warto zwrócić uwagę również na takie książki, jak "O hultajach, wiedźmach i wszetecznicach", "W kręgu upiorów i wilkołaków" czy "Procesy czarownic w Polsce w XVII i XVIII wieku".

KS 138

Zobacz także