Słownik biograficzny wielkopolskich emigrantów

24,00 zł

Słownik biograficzny wielkopolskich emigrantów, podróżników i ludzi morza.

Data wydania: 2014
Okładka: twarda
Format: 16 x 24 x 2,5 cm
Ilość stron: 257
ISBN 978-83-939660-0-4

Ilość

W układzie alfabetycznym ukazane zostały biogramy ludzi, którzy w czasie swojego życia byli związani zawodowo z pracą na morzu, wzięli udział w licznych peregrynacjach od najbliższych do najodleglejszych zakątków świata, dokonali odkryć geograficznych oraz wnieśli wkład do nauki i kultury kraju własnego lub w miejscach, do których dotarli.
Bohaterowie Słownika żyli "z morza i dla morza". W przygotowanie słownika autor włożył bardzo wiele wysiłku. Stanowi to swego rodzaju zwieńczenie blisko 30 letnich zabiegów w skompletowaniu dokumentów i materiałów biograficznych. Praca ma wielkie walory poznawcze i edukacyjne. Z takim samym powodzeniem będzie ona służyła osobom, które profesjonalnie zajmują się problematyką morską i podróżami, jak i tym, którzy tylko przygodnie będą sięgali po omawiany słownik. Oprócz tego , dzięki biogramom zawartym w tym słowniku " bezimienne dotychczas postacie znajdą swoje miejsce w historii", co jest szczególnie ważne z punktu widzenia historii wielkopolskich małych ojczyzn.

Mariusz Borowiak – pisarz, marynista, regionalista. Dotychczas opublikował 21 książek o tematyce wojennomorskiej. W swoim dorobku ma też wiele szkiców historycznych o wielkopolskich dokonaniach na morzach i oceanach od X wieku do czasów współczesnych. Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych.

KS 028