Wspomnienie z życia wsi wieku minionego

17,00 zł

Autor: Jan Zajko
Data wydania: 2018
Wydanie I
Okładka miękka, lakierowana
Format: 15,00 x 21,00 cm
Ilość stron: 114
ISBN: 978-83-951660-2-0

Książka z cyklu Ocalić od zapomnienia

Wspomnienia są zapisem lokalnych wydarzeń z pierwszej połowy XX wieku barwnie opisujących historię jej mieszkańców. Książka jest rodzajem pamiętnika z życia wsi wieku minionego przeplatającego się z wielką historią wydarzeń XX wieku, widzianą z perspektywy życia zwykłych ludzi na wsi. Wsi nieco odciętej od reszty świata, jaką przez długie lata było Jagłowo. Poprzez opis konkretnych ludzi, miejsc i wydarzeń doskonale ilustruje realia życia wiejskiego, które można odnieść do wielu małych, podlaskich miejscowości.

Ilość

Jan Zajko [1915-2003] urodził się w Jagłowie skąd wywodziła się jego rodzina. Autor spisał swoje wspomnienia po latach tak jak je widział i czuł. Uwodzi pięknem języka i sformułowań, jakich dziś coraz mniej się używa. Wspomina w niej także swoje nowe życie, jakie rozpoczął w Suchowoli w 1945 roku. Był człowiekiem bardzo rodzinnym, ułanem, wielokrotnym uciekinierem spod luf karabinowych, społecznikiem zaangażowanym m.in. w życie kościoła, wieloletnim pracownikiem i vice prezesem GS-u w Suchowoli od lat 50-tych.
Przez lata wspomnienia te leżały w szufladzie udostępniane jedynie rodzinie. Dziś ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczno-genealogiczną udostępniamy ją Tobie Czytelniku.

KS 035

Zobacz także