Księga Potomków

80.00 PLN

Program Księga potomków to kolejna propozycja aplikacji z dziedziny genealogii adresowana dla szerokiego grona osób tworzących genealogię rodzinną i chcących przygotować publikację wykazu potomków w formie księgi.

Księga potomków po wydrukowaniu może stanowić nieocenione źródło danych dla potomnych, a także do dalszego poszukiwania oraz uzupełniania informacji o prezentowanych w niej potomkach.

Program cechuje się prostą i intuicyjną obsługą wspieraną przez moduł kreatora. Dzięki temu, przygotowanie gotowej do wydruku księgi potomków zajmuje niewiele czasu.

Quantity

Lista potomków generowana jest automatycznie na podstawie danych, których źródłem są: program Drzewo genealogiczne (plik w formacie *.dg) lub aplikacje genealogiczne umożliwiające eksport danych do formatu gedcom (plik w formacie *.ged).

W aplikacji Księga potomków zaimplementowano szereg funkcji pozwalających na szybką edycję parametrów publikacji. Publikacja została podzielona na kilka części z oddzielnym zestawem parametrów do indywidualnej zmiany przez Użytkownika:

·                    Dane probanta - wybór pliku danych (*.dg lub *.ged)

·                    Układ strony - format strony oraz rodzaj wypełniania tłem

·                    Nagłówek i stopka - treść nagłówka oraz stopki wraz z wyborem linii rozdzielającej

·                    Strona tytułowa - wybór motywu graficznego, wprowadzenie tytułu i podtytułu księgi, sentencji (motta), danych o autorze publikacji

·                    Wprowadzenie - możliwość ręcznego lub automatycznego wprowadzenia danych probanta, czyli osoby, dla której sporządzana jest księga na podstawie danych i relacji zawartych w plikach źródłowych (*.dg lub *.ged).

·                    Schemat graficzny - z edycją ustawień parametrów zobrazowania wywodu przodków

·                    Schemat narracyjny - z edycją ustawień parametrów opisowych

·                    Statystyka - z edycją ustawień parametrów opisowych

·                    Indeks osobowy - wykaz potomków w formie zestawienia alfabetycznego

·                    Dodatkowe strony - z możliwością określenia liczby dodatkowych stron publikacji przeznaczonych na notatki..

 

 

 

PR 007

You might also like