Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918

61.00 PLN

Wydawca: Wolters Kruwel
Autor: Juliusz Bardach, Bogusław Leśnodorski, Michał Pietrzak
Rok wydania: 2009
Format: 23,5 x 16,5 x 4,5 cm
Okładka: miękka
Ilość stron: 696
ISBN: 978-83-7620-192-4

Historia ustroju i prawa polskiego Juliusza Bardacha, Bogusława Leśnodorskiego, Michała Pietrzaka to sprawdzony podręcznik, który od ponad 30 lat służy studentom wydziałów prawa, historii oraz pokrewnych kierunków studiów. Obecne wydanie – uzupełnione przez prof. Michała Pietrzaka oraz zespół naukowców – obejmuje dzieje ustroju społeczno-politycznego i prawa Polski od ich zarania aż do końca XX wieku.

Quantity

Szerokie ujęcie historii przez doświadczonych profesorów, którzy barwnie i w uporządkowany sposób zdołali zmieścić w jednym tomie także historię życia ówczesnych mieszkańców Polski, zostało wzbogacone o elementy ułatwiające naukę: piktogramy, pogrubienia i zróżnicowaną wielkość pisma. Numery boczne ułatwią szybkie odszukanie w tekście książki pojęć z indeksu.
Mapki i diagramy, historyczny wstęp i selektywna bibliografia mają zapewnić Czytelnikowi orientację we współczesnym stanie wiedzy, ułatwić chętnym jej rozszerzenie i pogłębienie.
Opracowanie – począwszy od wydania szóstego – zostało rozszerzone o zagadnienia ze współczesnej historii Polski do końca XX wieku.
 

KS 171

You might also like