Kurpie najważniejsi w dziejach

52.00 PLN

Podręcznik służy do nauki dialektu kurpiowskiego, nazywanego także gwarą kurpiowską, w mowie i piśmie. Przeznaczony jest dla uniwersalnego odbiorcy, zarówno tych, którzy urodzili się na Kurpiach i mieli wcześniej kontakt z mową kurpiowską, jak i tych, którzy mowy kurpiowskiej nie znają. Ta książka to kolejny ogromny krok ku zachowaniu mowy Kurpiów, ale też ku poznaniu jej i nauczeniu się, tak jak uczymy się angielskiego, czy innego obcego języka.


Jest to publikacja o ludziach, dzięki którym Kurpie weszli w XXI wiek z własną historią, kulturą i ugruntowaną tożsamością, w 47 barwnych opowieściach napisanych przez różnych autorów.

Wydawca: Związek Kurpiów
Rok wydania: 2014
Wydanie I
Format: 21,5 x 21,5 x 3 cm
Okładka: twarda, bogato ilustrowana
Ilość stron: 492
ISBN 978-83-940655-2-2

Quantity
Out of stock

Prezentowana książka została napisana w sposób niezwykle przystępny a jednocześnie wiarygodny. Jest to nie tylko książka biograficzna, można śmiało ją nazwać małą encyklopedią historii Kurpiów. Znalazły się w niej biografie m.in. Adama Chętnika, ks. Władysława Skierkowskiego, Zofii Niedziałkowskiej i wielu innych.
Przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Może być wykorzystana przez nauczycieli  w edukacji regionalnej. Pięknie wydana, doskonale nadaje się też na prezent, pamiątkę z Kurpi.

KS 085

You might also like