Księga Przodków

80,00 zł

Program Księga przodków to kolejna propozycja aplikacji z dziedziny genealogii adresowana do szerokiego grona osób tworzących genealogię rodzinną i chcących przygotować publikację wywodu przodków w formie księgi. Wywód przodków generowany jest automatycznie na podstawie danych, których źródłem są: program Drzewo genealogiczne (plik w formacie *.dg) lub aplikacje genealogiczne umożliwiające eksport danych do formatu gedcom (plik w formacie *.ged).

Jest to produkt cyfrowy - po zarejestrowaniu wpłaty, otrzymają państwo maila z linkiem do pobrania programu oraz certyfikat legalności oprogramowania z unikalnym kodem aktywacyjnym.

Ilość

Program Księga przodków cechuje się prostą i intuicyjną obsługą wspieraną przez moduł kreatora. Dzięki temu, przygotowanie gotowej do wydruku księgi przodków zajmuje niewiele czasu.

W aplikacji Księga przodków zaimplementowano szereg funkcji pozwalających na szybką edycję parametrów publikacji. Publikacja została podzielona na kilka części z oddzielnym zestawem parametrów do indywidualnej zmiany przez Użytkownika:

- Dane przodków - wybór pliku danych (*.dg lub *.ged)Układ strony - format strony oraz rodzaj wypełniania tłem

- Nagłówek i stopka - treść nagłówka oraz stopki wraz z wyborem linii rozdzielającej

- Strona tytułowa - wybór motywu graficznego, wprowadzenie tytułu i podtytułu księgi, sentencji (motta), danych o autorze publikacji

- Wprowadzenie - możliwość ręcznego lub automatycznego wprowadzenia danych probanta, czyli osoby, dla której sporządzana jest księga na podstawie danych i relacji zawartych w plikach źródłowych (*.dg lub *.ged).

- Schemat graficzny - z edycją ustawień parametrów zobrazowania wywodu przodków

- Schemat narracyjny - z edycją ustawień parametrów opisowych

- Statystyka - z edycją ustawień parametrów opisowych

- Indeks osobowy - wykaz przodków w formie zestawienia alfabetycznego

- Dodatkowe strony - z możliwością określenia liczby dodatkowych stron publikacji  przeznaczonych na notatki..

 

Program Księga przodków ma praktyczne zastosowanie:

- Zapisuj i udostępniaj księgę w formacie PDF. Możesz wydrukować księgę przodków “pustą” do ręcznego jej wypełnienia lub wygenerować ją automatycznie na podstawie danych genealogicznych zapisanych w formacie *.dg (format programu Drzewo genealogiczne) lub *.ged (standard wymiany danych genealogicznych gedcom dostępny dla większości aplikacji genealogicznych).

- Drukuj wywód przodków w formie papierowej księgi samodzielnie w domu

- Dziel się informacjami zawartymi w księdze przodków

- Wydruk drzewa przodków może zostać wzbogacony o opis narracyjny wywodu przodków podzielony na poszczególne pokolenia, elementy statystyki oraz indeks osobowy

- Dzięki możliwości dodawania jednego dodatkowego “pustego” pokolenia na wydruku graficznym oraz stron na notatki możesz przekazać wstępnie wypełnioną danymi księgę pozostałym członkom rodziny celem jej uzupełnienia.

 

 

Specyfikacja programu Księga przodków

Rozmiar pliku instalatora: ok. 30 MB

Licencja: na jeden komputer PC, bezterminowa (dożywotnia)
z roczną subskrypcją aktualizacji (przez jeden rok można korzystać z uaktualnień programu, po tym czasie aplikacja będzie działała dalej bez możliwości jej aktualizacji do nowszych wydań).

Koszt licencji: 80,00 PLN

Wymagania systemowe:

- system operacyjny*: Microsoft® Windows® z zainstalowanymi bieżącymi poprawkami i Service Packami

- do zainstalowania programu wymagane są uprawnienia administratora komputera

Licencja programu jest bezterminowa (dożywotnia) i uprawnia do zainstalowania programu na jednym komputerze. Wraz z zakupem licencji Użytkownik otrzymuje roczną subskrypcję aktualizacji, uprawniająca do korzystania w okresie jej ważności z wszystkich uaktualnień aplikacji. Po okresie upływu ważności subskrypcji aktualizacji program będzie funkcjonował bez żadnych ograniczeń, z tym, że zostanie zablokowany dostęp do dalszych jego uaktualnień.

 

Zachęcamy do zakupu 

PR 003

Zobacz także