Przewodnik Twierdza Chełmno

45,00 zł

Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: SGK
Rok Wydania: 2016
Format: 14,5 x 20,5 cm, ilość stron: 350
Okładka miękka, papier kredowy,
ISBN 978-83-936818-5-3

Przewodnik po zapomnianej w świadomości społecznej twierdzy. Oprócz omówienia najbardziej znanych zabytków twierdzy, silny akcent został położony na obiekty związane z militarną i forteczną przeszłością Chełmna. Nie pominięto też takich architektonicznych perełek jak budynek ratusza czy kościoła farnego.

Ilość

Przewodnik uwzględnia też obiekty militarne wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Oryginalność przewodnika polega nie tylko na specyfice tematycznej, ale także na układzie książki. Proponowane trasy dają możliwość zwiedzenia najciekawszych obiektów w sposób optymalny z punktu widzenia autorów a 180 zamieszczonych koordynat GPS pozwala na łatwe dotarcie do każdego obiektu zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami.

Całość zawiera 27 proponowanych tras w ramach, których można dotrzeć do 360 różnego rodzaju obiektów. Ułatwieniem jest 900 zdjęć i 100 schematów, map i planów, dzięki którym identyfikacja obiektów jest jeszcze prostsza. Przewodnik odpowiedni zarówno dla amatorów jak i zaprawionych w bojach turystów i znawców tematu. 

KS 004